Czytanie na dywanie w grupie "Króliczki"

Książka towarzyszy dziecku od najmłodszych lat życia i trudno nie docenić jej bogatego oddziaływania na rozwój dziecka. Czytając dzieciom kształtujemy zainteresowania czytelnicze, które zostają na całe życie.
W minionym tygodniu w ramach tematyki tygodnia "Baśnie, bajki, legendy" do akcji głośnego czytania dzieciom włączyli się wyjątkowi goście, a byli nimi rodzice oraz dziadkowie z grupy "Króliczki" oraz ojciec Marcin, który zapoznał dzieci z legendą pt. "Smok Wawelski". W piątek Pani dyrektor Urszula Kołodziejczyk miłym dla ucha głosem przeczytała dla grupy "Motylki" oraz "Króliczki" bajkę pt. "Lampa Alladyna".
Dzieci z uwagą wysłuchałay czytanych bajek i legend, a także oglądały kolorowe ilustracje.
Bardzo dziękujemy za czynny udział wszystkim przybyłym gościom. Tego typu spotkania rozwijają zainteresowania czytelnicze dzieci oraz kształtują ich wyobraźnię.
Relacja 2020-02-07, 20:59 | autor: Monika Jurasik