Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

I część akcji poboru krwi dla Julki za nami

W czwartek 28.06.2018r. liczni mieszkańcy Wieruszowa i okolic przybyli do Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie, aby oddać krew na rzecz chorej na nowotwór mózgu 9-letniej Julki, abiturientki przedszkola.

Zarejestrowane zostały 82 osoby, z czego 61 zakwalifikowało się i mogło oddać krew. Pobrana krew będzie ratunkiem dla Julki i dzieci z jej oddziału szpitalnego!

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym osobom! Macie ciepłe, otwarte na krzywdę ludzką, wspaniałe serca!!! Dziękuję w imieniu Julki i rodziców Julki, w imieniu przedszkola i własnym.
Dziękuję również tym osobom, które oddały krew na rzecz Julki w swych punktach krwiodawstwa- właściwych do miejsca zamieszkania.
Dzięki Waszej pomocy Julka może walczyć z chorobą, a jej rodzice mają szansę na uśmiech. Jesteście kochani i wspaniali!

Tych, którzy dziś nie zdołali dostać się na listę oddających krew i zainteresowanych oddaniem krwi dla Julki i jej kolegów i koleżanek z oddziału pediatrii, onkologii i hematologii informuję, że uruchomione zostały dodatkowe dwa terminy na oddanie krwi: 26 lipca b.r. w ,,Wędlince" na Polesiu i 9 sierpnia b.r. w ,,Wędlince" na Dobrymdziele. Zainteresowanych proszę o zapisywanie się na listę pod nr tel. 888174402.
Można również oddać krew w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce, w ambulansach krwiodawstwa (najbliższy w Wieruszowie na Rynku 6 lipca b.r.). Należy wtedy podać przy poborze następujące dane: Krew dla Julii Lemiesz. Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej. Klinika Pediatrii, Onkologii, Hematologii i Diabetologii. Oddział VI- Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dzieci Starszych.

Bardzo dziękuję pracowitej drużynie z Punktu Krwiodawstwa, która w miły i sprawny sposób dokonywała dziś poboru krwi: pani doktor Joannie z Łodzi, paniom Joannie (też z Łodzi), Bożenie, Monice i Maryli z Wielunia.

Osobom, które nie mogą oddać krwi, a chciałyby wesprzeć Julkę w kosztownej rehabilitacji mogą pomóc Julce poprzez:
1) Wysłanie charytatywnego sms-a pod nr 75165 o treści 8037(bez nazwiska). Koszt sms-a to 6,15zł, z czego 5 zł stanowi darowiznę dla Julki, a 1,15zł zgodnie z Regulaminem subkonta pobiera Fundacja.
2) Wpłatę na konto bankowe.
Nazwa odbiorcy:Fundacja Avalon- Bezpośrednia pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82 lok.1, 04-620 Warszawa. Nr rachunku: 62160012860003003186426001. Rachunek prowadzony przez BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA. W tytule wpłaty proszę podać: Lemiesz 8037
3)Zbieranie nakrętek od butelek plastikowych na rzecz Julki. Można je dostarczyć do Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie, ul. Dąbrowskiego 21 (okolice klasztoru Paulinów i LO oraz targowiska). Przedszkole czynne w okresie wakacji i od września w godz. 6.30 do 16.00.
4) Wspierając duchowo Julkę i jej rodziców modlitwą.

Za powodzenie akcji dziękuję wszystkim udostępniającym wiadomość o zbiórce, w tym internautom, księżom z parafii w Podzamczu i Wieruszowie, ojcom Paulinom, Radiu SUD, Tugazecie, Ilustrowanemu Tygodnikowi Powiatowemu, osobno Patrykowi Hodera, Paulinie Błażejewskiej, Justynie Kamińskiej, pracownikom Przedszkola Nr 1 w Wieruszowie, Szkole Podstawowej Nr 1 w Wieruszowie, Przedszkolu Nr 3 w Wieruszowie, osobom udostępniającym ogłoszenia w sklepach, punktach usługowych, bibliotekach, LO, ośrodkom zdrowia, strażakom, policji, paniom , które upiekły ciasto na poczęstunek i innym osobom wspierającym akcję zbiórki krwi. Wy wszyscy jesteście kochani i wspaniali! Dzięki Wam i osobom oddającym krew akcja pomocy Julce odniosła sukces!!!

II część akcji poboru krwi 26 lipca na terenie zakładu mięsnego ''Wędlinka" na Polesiu.
Relacja 2018-06-28, 20:19 | autor: Urszula Kołodziejczyk
Przedszkolowo.pl logo